Pazartesi

22°C | 29°C
Salı

22°C | 30°C
Çarşamba

22°C | 30°C

Ardeşen 430 Sporcuya Ev Sahipliği Yapıyor

Ardeşen 430 Sporcuya Ev Sahipliği Yapıyor

Rize’nin Ardeşen İlçesinde her yıl geleneksel olarak yapılan ve bu yıl 4.’sünün düzenlendiği ve 3 gün boyunca kıyasıya mücadelelere sahne olacak olan, Ardeşen Belediyesi 3x3 Uluslararası Basketbol Turnuvası 103 takım ve 430 sporcunun katılımıyla başladı.

 

Ardeşen Belediyesi tarafından organize edilen ve İlçe kaymakamlığı başta olmak üzere ilçenin önde gelen iş adamları ve firma sahiplerinin katkıları ile düzenlenen turnuvanın açılış seremonisi renkli görüntülere sahne oldu. Türkiye ve yurt dışından çeşitli İl ve İlçelerden gelen takımların sporcuları ellerindeki dövizlerle turnuvanın yapılacağı alana girerek turnuvayı seyretmek için gelen izleyicilere muhteşem bir görsel şölen sundu.

Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile başlayan turnuva sırası ile turnuva kurucu koordinatörü Salih Navdar, Ardeşen İlçe Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Ardeşen ilçe kaymakamı Emrah Yılmaz’ın protokol konuşmaları ve katkı sağlayan firma sahiplerine plaketlerin verilmesiyle devam etti.

Turnuva Ardeşen Kaymakamı Emrah yılmaz ve Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin’in birlikte havaya başlama atışını yapması ile start aldı.

Üç gün sürecek olan turnuva ile ilgili Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin şunları kaydetti; “Her yıl geleneksel hale gelen ve bu yıl 4.’sününü düzenlediğimiz Uluslararası Ardeşen Belediyesi 3x3 Basketbol turnuvamızın açılışını İlçe Protokolümüzün yanı sıra, farklı İl, İlçe ve yurt dışından gelen 103 takım 430 sporcu, 20 hakemimiz ve halkımızın katılımlarıyla gerçekleştirdik. Turnuvanın düzenlenmesinde ciddi katkıları olan Salih NAVDAR kardeşim ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederken Turnuvamıza uzaktan yakından katılan tüm sporculara, hakemlerimiz ve teknik ekibe güzel ilçemiz Ardeşen’imize hoş geldiniz der sakatlıklardan uzak sorunsuz bir turnuva geçirmelerini cenabı Allahtan niyaz ederim.” Diye konuştu.

 

Tasarım designed by OfisMedya