Pazar

5°C | 13°C
Pazartesi

5°C | 13°C
Salı

5°C | 14°C

Trafikte Yaya Önceliği Görselleri Uygulanmaya Başlandı

Trafikte Yaya Önceliği Görselleri Uygulanmaya Başlandı

İç İşleri Bakanlığı trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması için çalışmalarına devam ediyor. 81 il valiliği, il emniyet müdürlüğü, il jandarma komutanlığına genelge gönderen Bakanlığımız; trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek için hazırlanan “Önce Yaya" görsellerini sürücülerin görebileceği şekilde illerde yaya ve okul geçitleri önüne çizilmesini istedi. Bu bağlamda Belediyemizce İlçede uygulamaya başladı.

Belediyemiz ekipleri tarafından "Șeritlere ve geçiş çizgilerinin önüne çizilen görseller sayesinde sürücülere, önceliğin yayalarda olduğu uyarısı yapılacak."

İç İşleri Bakanlığı, 81 ile gönderdiği genelge ile yıl boyunca bu kampanyanın etkisini sürdürmesi için yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerin yer/zemin işaretleriyle uyarılarak bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara durarak geçiş hakkı vermelerinin sağlanmasını istedi.

Konu ile ilgili Belediyemiz ekipleri araç sürücülerinin, yaya ve okul geçidine yaklaşırken, güvenle yavaşlayabileceği ya da durabileceği uygun mesafe göz önüne alınarak uyarı tamamladı.Bu kapsamda “Önce Yaya” görselleri şeritlere ve geçiş çizgilerinin önüne uygun şekilde çizildi.

Tasarım designed by OfisMedya