|


|


|

Kıymetli Hemşehrilerim;

Kıymetli Hemşehrilerim;

 

Kıymetli Hemşehrilerim;

Pandemi sürecinin doğru yönetilerek bir halk sağlığı sorununun ortaya çıkmaması adına, hem de çay üreticilerimizin sorunlarının giderilmesi bağlamında devletimiz müstahsillerimizin kontrollü gelişine müsaade ederek en rasyonel kararı almıştır.

Bu süreç içinde vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için en üst düzeyde görüşmeleri ve temasları ilgili Bakanlıklarla yürüten bölge Milletvekillerimize, çay fiyatının belirlenmesinde ve il dışında kalan müstahsillerimizin mağdur olmaması adına sürece verdikleri katkıdan dolayı teşekkür ediyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımızın bu yıl desteklemeyle birlikte açıkladığı (3.40 kuruş) yaş çay taban fiyatının enflasyon üstünde bir rakamdır.

Açıklanan yaş çay taban fiyatı ile bölge halkı daha kazançlı çıkacaktır.

İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde hemşerilerimizin kısıtlamalardan dolayı gelememesi bizleri üzmektedir. İnşallah en kısa zamanda normalleşme ile birlikte tekrar bir araya geleceğiz.

Çay toplama noktasında geçmişe dönerek, kendi çayımızı kendimiz toplayarak hem gelirimizi artıracak, hem de yurt dışına giden 700 milyon liranın bölgemizde kalmasını sağlamış olacağız.

Bu doğrultuda kararın alınmasını sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlar Kurulumuza, Milletvekillerimize, il ölçeğindeki tüm paydaşlarımıza ve sürece katkı veren herkese teşekkür ediyorum.

 Çay sezonunun ve çay fiyatının ilimiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Bizler inançlı ve kanaatkâr bir toplumuz.

Berekete inanırız.

Allah (c.c.) yeni dönemi, ülkemiz, bölgemiz ve bizler için bereketli kılmasını temenni ediyorum.

Hayırlı ramazanlarımız olsun inşallah.

Avni KAHYA Ardeşen Belediye Başkanı

Tasarım designed by OfisMedya