|


|


|

Kardeşlik Kervanı Projesinde Veda Zamanı

Kardeşlik Kervanı Projesinde Veda Zamanı

Ardeşen Kaymakamlığının Başlatmış Olduğu, Ardeşen Belediyesi, Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası, Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ardeşen Kent Konseyinin Destekleri, Güroymak Kaymakamlığı ve Güroymak Milli Eğitim Müdürlüğünün İşbirliğiyle 'Kardeşlik Kervanı' Projesi Kapsamında Bitlis Güroymak'tan Ardeşen'e gelen 35 kız öğrenciyi 3 gün 2 gece ilçede misafir edildi.

Kardeşlik Kervanı Projesi kapsamında Bitlis Güroymak İlçesinden gelerek Ardeşen’de misafir edilen öğretmen ve öğrenciler İlçe Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya'yı makamında ziyaret ederken ziyaret sonrası heyete ilçeye özgü hediyeler verildi.

Öte yandan; yapılan gezi programını kapsamında Rize Kalesi, Rize Ziraat Çay Bahçesi ile Minyatür Çay Fabrikası, Lunapark, Mehmet Cengiz Spor Tesisleri gezilirken, bir diğer gün ise Karaca Çay Fabrikası, yöresel ürünler teşhir mağazas ve Ayder Yaylası gezildi.

 

Ardeşen'de 3 gün 2 gece misafir edilen 35 kız öğrenciyi ve öğretmenler; Kardeşlik Kervanı kapsamında gönül köprülerinin sağlamlaştırıldığı bir proje olarak sahaya uygulanmasının yüze yansıyan tebessümü ile son bulurken.

 Heyet, Karadeniz ve bölge insanı hakkındaki güzel düşüncelerle Bitlis Güroymak'a doğru yola çıktı.