|


|


|

KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ

KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ
Değerli hemşehrilerim, son günlerde kamuoyunu meşgul edem Ardeşen Vakfı arsasının tahsisi ile ilgili bir yıl önce başlayan hukuki sürecin yeni başlamış gibi servis edilmesi özellikle zamanlama bakımından manidardır.
21 Ekim Çarşamba günü ilçede görev yapan basın mensupları ile buluşmamızda konu ile ilgili Sondakikarize haber sitesi yöneticisi tarafından tarafıma yöneltilen soruya verdiğim cevabi yeni gelişmiş bir olay gibi soruyu yönelten kişi tarafından kamuoyuna servis edilmiştir.
Üniversite arazisi içinde ve Belediyemize ait olan bir arsanın bedelsiz olarak Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfına yüzde 90'nının bedelsiz bağışı var.
Belediye kanunları bedelsiz bağışı kabul etmez. Belli bir ücret karşılığında tahsis edilebilir, ama bedelsiz bağış yoktur. Belediye arazıyı satabilir, satmak da ihale ile olur. Hukukun dışında bir uygulama olunca bizim yapmamız gereken bunu hukuki hale getirmektir. Konuyu Belediye Meclisinde görüştük. Madem bu yanlıştır, mahkeme yoluyla değil, Vakıf yönetimi tarafından iade edilsin, hukuka gitmeyelim dedik. Fakat böyle bir yolu kabul etmedikleri için mahkemeye verdik.
Bir yıl önce başlayan ve devam eden hukuki sürecin, haberin servis ediliş şeklini ve özellikle zamanlamasını kamuoyunun takdirine bırakıyorum.
Avni KAHYA
Ardeşen Belediye Başkanı

Tasarım designed by OfisMedya