|


|


|

Kadına Karşı Şiddete Hayır!

Kadına Karşı Şiddete Hayır!

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” etkinlikleri kapsamında farkındalık yaratmak amacıyla 24.11.2019 tarihinde İlimiz Ardeşen İlçesinde, İl Müdürlüğümüze bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi tarafından kadına yönelik şiddetle mücadeleye dikkat çekmek için etkinlik düzenlendi.

 

Rize Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi, Ardeşen Off Road Kulübü, Rize Off Road Kulübü, Rize Motosiklet Derneği ve Kaçkar Dağcılık Rafting Kayak İhtisas Spor Kulübü işbirliği; Rize Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Ardeşen Kaymakamlığı ve Ardeşen Belediyesi katkıları ile kadına karşı şiddetle mücadele için etkinlik düzenlendi.

 

Milli birlik ruhuyla, kadına yönelik şiddetle mücadeleye dikkat çekmek için Ardeşen Off Road Kulübü, Rize Off Road Kulübü, Rize Motosiklet Derneği tarafından Ardeşen İlçesinde şehir turu yapılarak, pankart ve dövizler açıldı.

 

Programın bitiminde İl Müdür Yardımcısı Yunus Efendioğlu tarafından etkinliğe destek veren kulüp başkanlarına hediyeleri takdim edildi.

 

Ardeşen'de ARDOOF tarafından organize edilen etkinliğe Ardeşen Kaymakamlığı, Ardeşen Belediyesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Rize Offroad Kulübü, Fındıklı Offroad Kulübü, Rize Motosiklet Derneği ve çok sayıda aile katıldı.

 

Öte yandan Ardeşen Offroad Kulüp Başkanı Ali Saruhan bir açıklama yaptı; Saruhan" Kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddet bugün dünyamızda en yaygın , süregelen ve yıkıcı insan hakları ihlalidir. Kadınlara yönelik şiddet tüm dünyada milliyet , etnik köken, nesil ve hiçbir toplum kesimini ayırt etmeksizin gerçeklemekte , hayatlara mal olmakta ve toplumları parçalamaktadır.

                Türkiye’nin kadınlara yönelik şiddetle mücadeleyi hedefleyen yasalar konusunda gerçekleştirdiği kayda değer ilerlemenin farkındayız. Hükümetin, kadın örgütlerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve tüm ilgili paydaşların çabalarına desteğimizi devam ettirmeye hazırız.

                Dünya nüfusunun yarısını temsil eden kadın ve kız çocukları şiddet ve güvensizlikten uzak bir şekilde yaşayana kadar , eşit ve adil bir dünyada yaşadığımızı tam olarak söyleyemeyiz.

                 Kulübümüz, kadına yönelik şiddete karşı uluslar arası mücadeleye dikkat çekmek için bir araya gelerek Ardeşen’e yapılan  şehir  turuyla etkinliği tamamladık. Etkinliğimize destek veren aile, Ardeşen kaymakamlığına,  Ardeşen belediyesine, çalışma ve sosyal hizmetler il müdürlüğüne bağlı şiddet önleme ve izleme merkezi çalışanlarına ve tüm  Kulüplerimize verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederiz." Açıklaması yapıldı.