Pazar

5°C | 13°C
Pazartesi

5°C | 13°C
Salı

5°C | 14°C

İlçemizde 15 Temmuz Etkinliği

İlçemizde 15 Temmuz Etkinliği

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri tüm yurt genelinde olduğu gibi İlçemizde de çeşitli etkinlikler düzenlendi. Ardeşen ilçe Kaymakamlığı ve Belediyemiz tarafından düzenlenen etkinlik şehir kabristanlığının ziyaretiyle başladı.

Ardeşen Kaymakamlığı ve Belediyemizin ortak düzenlediği etkinlik 15 Temmuz 2019 Pazartesi sabah saat 11.30'da İlçeye bağlı Şenyurt Köyünde bulunan Şehit Murat Aydın Bodur'un ebedi istiratgahı ziyarete dilerek burada İlçe Müftülüğünce görevli din görevlileri tarafından tüm şehitler için kuran tilaveti okunarak dualar edildi.

Gün içinde; Öğle namazına müteakiben merkez camiinde tüm şehitler için Mevlidi şerif okutuldu ve ardından Belediye tesislerinde Şehit yakınları Gaziler ve Gazi Aileleriyle yemekte bir araya gelindi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri akşam ezanının ardından Belediyemiz önünde kurulan nöbet yerinde devam etti. Burada Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program Belediyemiz ve Ardeşen Anadolu İmama Hatip Lisesi Öğrencilerinden oluşan Mehteran takımının okuduğu marşlarla devam etti.

Programda Fındıklı Kaymakamı Vedat YILMAZ(Ardeşen İlçe Kaymakamlığına Vekaleten), Belediye Başkanımız Avni KAHYA, AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mustafa TERZİ, Ardeşen İlçe Emniyet Müdürü Kerem GÜVENER, İl Genel Meclisi Üyeleri İbrahim ÖNDER, Cumali HAKYEMEZ, Recep BADOĞLU, Belediye Meclis Üyeleri, İller Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet YEREBAKAN, Ardeşen Ticaret Odası Başkanı İsmail KUYUMCU, MHP Ardeşen İlçe Başkanı Serkan ESİRGEMAZ,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat YAZAR, İlçe Spor Müdürü Ali Osman ÖNÇIRAK, Ardeşen Şoförler Odası Başkanı Barış OĞUZ, Rize İl Genel Meclisi Eski Başkan Vekili Zekeriya Bozkan, Ardeşen Vergi Dairesi Müdürü Muhsin YILDIRIM, Ardeşen Orman İşletme Şefi Mehmet ÇAKMAKÇI, AK Parti Ardeşen Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Mahalle Muhtarlar Dernek Başkanı Murtaza ÖZYANIK, Köy Muhtarlar Dernek Başkanı Maksut ÇIRAKOĞLU, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Gecede 15 Temmuz temalı video ve slayt gösterimi, şiirler ve anı defteri imzalandı.

Program 00.13'de tim ilçe genelinde okunan SELA ile son buldu.

Tasarım designed by OfisMedya