|


|


|

Geçmiş Olsun Ardeşen

Geçmiş Olsun Ardeşen

Doğu Karadeniz’de son yaşanan sağnakların ardından meydana gelen sel ve heyelanlar Rize’nin Ardeşen İlçesine bağı Kaçkar Köyü ve Tunca Beldesinde etkili olurken, yaşanan su baskınları hayatı felç etti.

Doğu Karadeniz’de meydana gelen sel ve su baskınları Ardeşen İlçesine bağlı Kaçka Köyünde bir çok evi tahrip ederken köy sakinlerine de korkulu saatler yaşattı. Kaçkar Köyü ve Tunca Beldesinde etkili olan sağnak yağış derelerin büyüyerek taşmasına ve akabinde sel ve su baskınlarıyla heyelana neden oldu.

Kaçkar Köyünde birçok ev kullanılmaz hale gelirken Tunca Beldesinde de ulaşım sağlayan yollar kapandı.

Yaşanan bu doğal felaket sonrası oluşturulan kriz masasıyla bildikte; İl Özel İdaresi başta olmakla birlikte Ardeşen ve Tunca Belediyesinin iş makineleri heyanlı bölgeye sevk edilmiş ve ilk andan itibaren ekipler tarafından yol açma, moloz ve hafriyat kaldırma çalışmaları başlatıldı.

İl ve İlçeden Valilik, Kaymakamlık, Belediye, İl Özel İdare ve Afat’dan oluşan ekipler sel, su baskını ve heyelanda zarar gören vatandaşları ziyaret ederek dertlerini dinleyerek isteklerini not etmeyi sürdürmekte. Bu manada Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mustafa Terzi, Başkan Yardımcısı Kenan Hatipoğlu ve yanındaki heyet Kaçkar Köyü ve Tunca Beldesinde incelemelerde bulundu.

 

Başkan Kahya ziyaretler sonrası şu ifadelere yer verdi; İlçemize bağlı Kaçkar ile Tunca Beldemizde yaşanan sel ve heyelandan kaynaklı olumsuzlukları yerinde inceleyerek vatandaşlarımızın dertlerini dinleyerek yaraların ivedilikle sarılması adına notlarımızı aldık.

Bölgemizde yaşanan doğal felaketlerin ardından devletimizin ve belediyemizin tüm imkânları ilk günden itibaren afet gören noktalara sevk edilmiş ve çalışmalar aralıksız sürmektedir.

Vatandaşımızın hizmetkarı olarak her daim hizmetindeyiz.

Geçmiş Olsun Kaçkar Köyü, Geçmiş Olsun Tunca – Ardeşen.” Diye Konuştu

Tasarım designed by OfisMedya