|


|


|

Gazze’de ki soykırıma dur diyelim

Gazze’de ki soykırıma dur diyelim

Gazze’de ki soykırıma bir dur demenin zamanı geldi de geçiyor.

İsrail'in Gazze'de Müslüman kardeşlerimize adeta soykırım yapıyor. Ne acı ki tüm Dünya bunu sesiz bir şekilde izliyor. Binlerce masum kadın, çocuk ve yaşlı insanın katledilmesi, evsiz ve barksız kalmasına biz sesiz kalmayacağız.

Ne acıdır ki Birleşmiş Milletler’in bu konudaki suskunluğu ve duyarsızlığı bir İnsanlık sucunun da örtbas edilmesi demektir.

Kısık sesli tepkiler dışında günlerce devam eden savaşa Dünya devletlerinden ve BM’den ses çıkmaması ve Terör devleti İsrail’e yandaş çıkılması bizleri derinden üzmektedir.

Gazze’de yaşanan soykırımı sessizce izlemeyeceğiz. Tepkimizi gösteriyor ve göstermeye de devam ediyoruz.

Dünyaya liderleri bir an önce ateşkesin sağlanması için düğmeye basmalı, Gazze’de yaşanan sivil kayıpların önüne geçecek masumların ve en önemlisi günahsız çocukların katledilmesine dur demelidirler. Dünya devlet başkanlarının İsrail’in katliamlarına dur diyememesinden mütevellit; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, sarf ettiği “Dünya beşten büyüktür.” sözünü bir kez daha hatırlatarak başta BM olmak üzere sesiz kalan tüm devlet liderlerine tarih unutmaz, unutmayacak da.

Gazze'deki soykırımı gündeminize alın, insan hakları ihlallerini durdurmak, masum canları korumak için acilen harekete geçin.

Barışın galip gelmesi, yapılan insan hakları ihlallerinin durması, zulmün ve soykırımın bitmesi için herkesi harekete geçmeye davet ediyorum.

Müslüman din kardeşlerime de Sabredin, çünkü Allah sabredenlerin yanındadır. Bizler de zulmün karşısında, barışın tecelli etmesi için mücadele edenlerin yanında olacağız.

Avni KAHYA

Belediye Başkanı