|


|


|

Dünya Rafting Grand Prix Şampiyonası Ardeşen'de

Dünya Rafting Grand Prix Şampiyonası Ardeşen'de

Dünya Fırtınada Buluşacak.  24-29 Haziran 2020 tarihleri arasında  Dünyanın bir çok devleti Rafting adına, Nehir İnişi, Sprint, Slalom ve Mix disiplinlerinde en iyi derece içim yarışacaklar.

Taraflar karşılıklı imzaları attı. Ardeşen Belediyesinde yapılan imza törenine Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, WRF Dünya 2. Başkanı ve Türkiye Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı, Ardeşen Belediye Başkan Yardımcısı ve Türkiye Rafting Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Y. Kenan Hatipoğlu,

WRF Dünya Rafting Federasyonu Uluslar Arası Danışmanı Murat Ali Alaç ve Ardeşen Belediye Başkan Basın Danışmanı ve Rafting Rize İl Temsilcisi Salih Navdar katıldı.

Projenin Amacının; Bölgenin doğa sporları merkezi olma potansiyelini ortaya koyma, yaz ve kış aylarında rafting, kano gibi su sporları başta olmakla birlikte dağcılık, doğa safari, trekik ve çadırlı konaklama  gibi sporlara dikkat çekerek turizmin çeşitlenmesine katkı sağlamak. Gençlerimizi spor aktivitesine yönlendirmek, ulusal ve uluslararası müsabakalarda rafting dalında mücadele edecek milli sporcu keşfetmek, yurt içi ve yurt dışından katılımcı sporcular arasında dostluk ve kardeşlik bağlarının oluşturulması, bölgede turizmin gelişimine destek vererek ülkemizin tanıtımıza katkı sağlamak. Olduğunu belirten toplantıda taraflar arasında; 24-29 Haziran 2020 tarihlerinde Fırtına Vadisinde yapılacak olan Uluslararası Katılımlı Dünya Rafting Grand Prix Şampiyonası için karşılıklı imzalar atıldı.

 Ardeşen'in bozulmamış doğasında, orman içinde, berrak akan Fırtına nehrinde U19 - Açık Yaş VE MİX Kategorilerinde Kadın ve Erkek takımlarının kendi içinde Rafting yarışları yapacak.

Şampiyonaya; Brezilya, İtalya, Rusya, Slovenya, Ukrayna, Ermenistan, Gürcistan, Makedonya, Kazakistan, Fransa, İran ve Türkiye'den U19 - Açık Yaş ve MİX Kadın ve Erkek takımlarının katılımı beklendiği vurgulanırken yine aynı ayı içinde 7-9 Haziran 2020 tarihleri arasında Okul Sporları Rafting Yıldız ve Gençler finallerinin de Ardeşen2de yapılacağı açıklandı.

Şampiyona ile ilgili Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya Şunlara değindi; " Her Şey Ortak Sevdamız Ardeşen İçin diyerek çıktığımız hizmet yolunda, İlçemizi ve bu güzel coğrafyayı tanıtarak bacasız fabrika olan turizme ön ayak olacak Fırtına Vadimizde düşündüğümüz, Dünya Rafting Şampiyonası için WRF Dünya 2. Başkanı ve Türkiye Rafting Federasyon Başkanımız Fikret YARDIMCI ile karşılıklı imzamızı attık.

24-29 Haziran 2020 tarihlerinde Fırtına Vadisinde yapılacak olan Uluslararası Katılımlı Dünya Rafting Grand Prix Şampiyonası İlçemize, Bölgemize ve Ülkemize hayırlı uğurlu olsun." Diye konuştu.