Cumartesi

15°C | 20°C
Pazar

15°C | 19°C
Pazartesi

15°C | 21°C

Doğu Karadeniz'de Çöpler Kontrol Altına Alınacak

Doğu Karadeniz'de Çöpler Kontrol Altına Alınacak

Merkezi İleçmiz'de olan ve Başkanlığını Belediye Başkanımız Avni KAHYA'nın yaptığı Kaçkar İtfaiye Mezbahana ve Katı Atık Birliği (KAÇKARBİR) üyesi Belediyelerin birlikte hareket ettiği Çöp aktarma istasyonu saha konumlandırma çalışması Pazar İlçesi Melyat mevkinde başlıyor.

Gelişi güzel atılan ve ayrıştırılmayan çöpler çevre ve insan sağlığını tehdit ediyor. Konuyla ilgili Kaçkar İtfaiye Mezbahana ve Katı Atık Birliği (KAÇKARBİR) üyesi Belediyeleri Rize Pazar Melyat'ta önemli bir çalışma başlattı.

 Nüfus artışı, kentlerin büyümesi, teknolojinin farklılaşarak gelişmesi ve atıkların çeşitlenmesi dünyanın artık en önemli çevre sorununa yol açıyor. Gelişigüzel atılan ve ayrıştırılmayan çöpler, çevre, sağlık, ekonomi ve turizm açısından potansiyel bir tehlike oluşturuyor. Bunun önüne geçme adına başlatılan önemli çalışmalardan biri de KAÇKARBİR tarafından atılmakta.

 Konuyla ilgili Ardeşen Belediye Başkanımiz Avni KAHYA şunları kaydetti; "Merkezi Ardeşen'de olan Kaçkar İtfaiye Mezbahana ve Katı Atık Birliği (KAÇKARBİR) üyesi Belediyelerinin Çöp aktarma istasyonu saha konumlandırma çalışması için Ardeşen Kaymakamı Emrah YILMAZ, Pazar Kaymakamı Ayhan TERZİ, Hemşin Kaymakamı Bayram SAĞIR, Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım BEKAR, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci AYTEMİZ ve Pazar İl Genel Meclisi Üyesi Rasim ÇORBACI ile Pazar Melyat mevkinde incelemelerde bulunduk. Daha yaşanabilir şehirler için geri dönüşüme kazandırılacak çöpleri için el birliğiyle çalışmaktayız. Bölgemize şimdiden hayırlı olsun."Diye konuştu.

 

 

 

Tasarım designed by OfisMedya