|


|


|

Bugün 10 Mart 2023 İlçemizin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 105. Yıl Dönümü

Bugün 10 Mart 2023 İlçemizin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 105. Yıl Dönümü

Belediye Başkanımız Avni KAHYA Beyin Ardeşen İlçemizin Düşman İşgalinden kurtuluşuyla ilgili verdiği mesaj;

Bugün 10 Mart 2023

Bugün güzel İlçemiz Ardeşen’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 105. Yıl dönümü.

1916 yılında Rus birliklerinin işgal ettiği bu kutsal topraklar, iki yıl sonra 1918 yılında Rusların topraklarımızdan püskürtülmesi ile tekrar özgürlüğüne kavuşmuştur.

Bütün dünyanın adeta yok etmek istediği, esaret altında tutmak için büyük mücadele verdiği güçler karşısında esareti hiçbir zaman kabul etmeyen, istiklal ve bağımsızlığın anlamının ne kadar büyük olduğunu bilen ve bu uğurda canlarını seve seve veren bir ecdadın torunlarıyız. Çünkü milletimiz ecdadından şehitliği miras aldı, gelecek nesillere de miras bırakmak için adeta fırsat bekliyor.

Ardeşen’in tarihini bildiğimiz gibi Ülkemizin de tarihini çok iyi bilmemiz gerekiyor. Kutlanan bu tür programlar aslında bir tarih şuurunu uyandırmaktadır. Bunlardan ders çıkarmak bizim için önemlidir. Bu ülke ve millet için neler yapabiliriz ve nasıl başarılı olabiliriz diye daha şuurla çalışmalıyız.

Öyle ki! Ülkemizi son günlerde asrın felaketi olarak nitelendirilen depremler sonrasında büyük bir yas içerisinde. İşte bu aziz millet depremin ilk gününden itibaren bir kurtuluş mücadelesi başlatmış ve bu mücadeleyi destana çevirmiştir. Kardeşine yardım eli uzatan her bir kardeşimi cani gönülden kutlarken, deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan Rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Yüce Mevla-m bizleri bir daha bu tür büyük felaketlerle sınamasın.

Bundan mütevellit kurtuluş savaşında canlarını seve seve veren tüm vatan evlatlarımızı, özgürlük, bağımsızlık ve kurtuluş için milletimizin de makûs talihini değiştiren gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi rahmet, saygı ve şükranla, kahraman gazilerimizi de minnetle anıyorum.

Avni KAHYA

Belediye Başkanı

 

Tasarım designed by OfisMedya