|


|


|

Bitlis'li Konuklar Ardeşen Belediyede de Ağırlandı.

Bitlis'li Konuklar Ardeşen Belediyede de Ağırlandı.

Bitlis'in Güroymak İlçesinden Rize'nin Ardeşen İlçesine Gelen 40 Kişiden Ortaokul ve İlkokul Öğrenci ve Öğretmenleri Ardeşen'li Gönüllü Aileler Tarafından Evlerinde Ağırlanıyor.

Ardeşen Kaymakamlığının Başlatmış Olduğu, Ardeşen Belediyesi, Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası, Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ardeşen Kent Konseyinin Destekleri, Güroymak Kaymakamlığı ve Güroymak Milli Eğitim Müdürlüğünün İşbirliğiyle 'Kardeşlik Kervanı' Projesi Kapsamında Bitlis Güroymak'tan Ardeşen'e Gelen Ortaokul ve Lise Öğrencileri 3 gün 2 gece ilçede misafir edilecek.

Bu kapsamda proje paydaşlarından olan; Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya Bitlis'in Güroymak İlçesinden gelen kafileyi Belediyede misafir ederek, döndüklerinde ilçe ve bölgeyi kendilerine hatırlatması adına hediye verdi.

Ziyaretle ilgili Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya Şunları aktardı; "İlçe Kaymakamlığımız ile ortak yürüttüğümüz "Kardeşlik Kervanı Projesi" kapsamında Bitlis Güroymak İlçesinden gelen kıymetli öğrencilerimizi Belediyemizde misafir ettik.

Gönül köprülerinin kurulduğu, kardeşlik ve hemşehrilik esasıyla kenetlen etkinlikler kapsamında Belediyemiz çatısı altında bir araya geldiğimiz yavrularımıza İlçemizi ve bölgemizi hatırlamaları adına çam sakızı çoban armağanı hediyelerimiz oldu.

Bu güzel etkinliğin filizlenerek yeşermesinde emekleri olan başta İlçe Kaymakamımıza, Bitlis Güroymak Kaymakamlığına ve tüm paydaşlarımıza teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim." Diye konuştu.