|


|


|

Başkanımız Avni KAHYA Gazetecileri Unutmadı

Başkanımız Avni KAHYA Gazetecileri Unutmadı

10 Ocak Dünya Çalışan gazeteciler Günü vesilesiyle Belediye Başkanımız Avni Kahya İlçe ve Bölgede hizmet veren gazetecilerle bir araya gelerek çalışan emektar gazetecilerin bu özel gününü kutladı.

Başkanlık makamında gerçekleşen toplantıda Başkanımız Avni Kahya 2020 yılını değerlendirirken 2021 yılı için düşünülen yeni projeler hakkında da basına bilgi verdi.

Gazetecilerin sorularıyla devam eden toplantıda basın mensupları Başkanımız Kahya’nın 10 Ocak İdareciler Gününü de kutladı. Toplantıya Ardeşen Gazeteciler Dernek Başkanı Salih Navdar, Gelişim Tv Genel Müdürü Tayfun Tan, Adem Önçırak, Ardeşen Haber sitesi İmtiyaz sahibi Ö. Faruk Zenginal, SondakikaRize Haber sitesi İmtiyaz Sahibi Mustafa Özyanık, TURKLAZ Haber Sitesi muhabiri Serdar Kutanis, Vitain FM Genel Müdürü ve MedyaLaz Haber Sitesi İmtiyaz Sahibi Adem Akatin, Rize Zümrüt Gazetesi Yazarı ve Günay Haber Sitesi İmtiyaz Sahibi Yavuz Günay, Gazeteci Hasan Ofluoğlu ve Lazhaber53 Genel Müdürü Ali Zenginal katıldı.

Başkanımız Avni Kahya ziyaretle ilgili şunları kaydetti; “10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle İlçemizde ve Bölgemizde görev yapan basın mensupları ile bir araya gelerek geçen bir yılın değerlendirmesini yapıp gelecek yıl hedef, proje ve yatırımlarımız hakkında kendilerini bilgilendirdik.

Bu vesileyle halkımız ile aramızda köprü vazifesini gören doğru, dürüst ve gerçekleri haber yapan tüm basın mensuplarının 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Gününü bir kez daha Kutlar yeni yılın başarı ve sağlık getirmesini temenni ederim.” İfadelerine yer verdi.

Belediye ziyaretinin ardından Başkanımız Avni Kahya ve Basın mensupları 2020 Aralık ayında COVİD 19 tedavisi esnasında hayatını kaybeden Ardeşeninsesi Gazetesi ve Matbaası sahibi Merhum Ahmet Özcan’ı da mezarı başında ziyaret ederek çiçek bırakıp dua okudular.

Ziyarete  Belediye Başkanımız Avni Kahya, Ardeşen Gazeteciler Dernek Başkanı Salih Navdar, SondakikaRize Haber sitesi İmtiyaz Sahibi Mustafa Özyanık, TURKLAZ Haber Sitesi muhabiri Serdar Kutanis, Gazeteci Hasan Ofluoğlu, Ardeşenin sesi Gazeteci ve Matbaası çalışanları Gazeteci Semim Günak ve Murat Uçkan hazır bulundu.

 

Belediye Başkanımız Avni Kahya burada yaptığı konuşmada şunlara değindi; “Geçtiğimiz Yılın son günlerinde COVİD 19 Tedavisi görürken hayatını kaybeden İlçemiz Gazetecilerinden Merhum Ahmet ÖZCAN’ı 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle aile kabristanlığında ziyaret ederek kendisini rahmetle andık. Toplumda iz bırakan insanlar vardır o kişiler yaşamını yitirince toplum içinde aranan isimler olur. Ahmet Özcan’da o isimlerden biriydi. Ailesine, sevenlere ve basın camiasına bir kez daha sabır dilerim. Allah bizi gök kubbede hoş seda bırakanlardan eylesin.” İfadelerini kullandı.

 

Tasarım designed by OfisMedya