|


|


|

Başkan Kahya Sahada Yatırımları İnceledi

Başkan Kahya Sahada Yatırımları İnceledi

Ardeşen Belediyesi'nin önemli projeleri bir bir hizmete dönüşmeye başladı. Başkan Avni Kahya ve beraberinde ARBELSAN Şirket Müdürü Numan Balcan ile, Ardeşen Merkez cami altında yapımı tamamlanan Sevgi Çay Evi, Fırtına Mahallesinde yapımına başlanılan sera ve hayvan bakım evi ve rehabilitasyon merkezinin inşaatını gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Göreve gelişinin 10. Ayında seçim vaatlerinden olan Down Sendromlu vatandaşların işleteceği Sevgi Çay Evi, sera ve hayvan bakım evi ve rehabilitasyon merkezinin temellerini atan Başkan Kahya, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Hayvan Bakım evi ve Sera inşaatında inceleme yapan Belediye Başkanı Avni Kahya proje hakkında Mimar Serap Koçoğlu’ndan bilgiler aldı. 144m2 alanla 4 adet olacak şekilde bölgenin mevsim şartları da baz alınarak düşünülen sera inşaatı bittiğinde mevsim şartlarında yaşam sürecek olan bitkiler yetiştirilmeye başlanacak.

Öte yandan; Ardeşen Belediyesinin önemli projelerinden biri olan Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon merkezi Projesi için inşaat başladı.

Sokak hayvanları için planlanan bakım evi toplamda 950m2 lik bir alanda yapılması planlanmakta. İçerisinde hayvan rehabilitasyonu, tedavi, beslenme ve sahiplendirme yapılacak olan hayvan bakım evinde iki adet farklı boyutlarda hayvan barınağı yapısı, 1 adet personel binası ve 1 adet güvenlik birimi bulunacak.

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya son olarak Down Sendromlu vatandaşların çalışacağı Sevgi Çay Evini ziyaret ederek proje ve inşaat hakkında Fatih Kabaoğlu’ndan bilgiler aldı.

Başkan Kahya tamamlana Sevgi Çay Evini gezerek içinde de bir süre oturdu.

Başkan Kahya ziyaretler sonrasında Down Sendromlu Sevgi Çay Evi hakkında şunları kaydetti; “Söz verdiğimiz gibi seçim vaatlerimizden biri olan Down Sendromlu kardeşlerimizin çalışabilecekleri ve birlikte vakit geçirebilecekleri Sevgi Çay Evimizi yakında açıyoruz. Sevgi Çay Evinde, Down Sendromlu kardeşlerimizin sosyalleşebilmeleri, birlikte vakit geçirebilecekleri bir ortam bulabilmelerini amaçlıyoruz. Her şey ortak sevdamız ARDEŞEN için” Dedi.

 

Tasarım designed by OfisMedya