|


|


|

Ardeşen Yöresel Lezzetler Fırınında Hamur Maya İle Buluştu Lezzete Dönüştü.

Ardeşen Yöresel Lezzetler Fırınında Hamur Maya İle Buluştu Lezzete Dönüştü.

Ardeşen Belediyesinin himayesinde hizmet veren Yöresel Lezzetler Fırınında hünerli eller hamura çekil vererek leziz ekmekler ve meşhur Karadeniz tatlıları imal ediyorlar.

Ardeşen Belediyesi bünyesinde hizmet veren Sahil Aile Çay Bahçesi, İncir Dibi Tesisleri, Yöresel Yemekler Sofrası ve Sosyal Tesislere gün içinde sabah kahvaltılık, ara öğün ve akşam yemeklerinde dumanı üzerinde taze ekmeğin yanı sıra Laz böreği, Baklava ve sütlaç takviyesinde de bulunan Yöresel Lezzetler Fırınında ev ekmeği, mısır ekmeği, buğday ve diyet ekmekleri servis edilmekte.

Kadrosu hamarat ve her biri kendi dalında başarılı ev kadınlarından oluşan fırın ustaları Karadeniz mutfağının eşsiz lezzetlerini il ve il dışından gelen misafirlere sunaktalar.

Ardeşen Belediyesi bünyesinde hizmet veren tesis kendi içinde kurulan döner sermaye mantığında dışarıya olan bağımlılığı bitirerek öz sermayesi ve kendi kaynakları ile yine Belediye tesislerine günlük ekmek ve tatlı ihtiyacını karşılamakta.

Belediyenin bu örnek çalışması bir çok işlemeye de örnek teşkile ederken, bünyesinde özellikle kadınların çalıştırıldığı Yöresel Lezzetler Fırını, Kadın istihdamında da öncü olmakta.

 

 Tasarım designed by OfisMedya