|


|


|

Ardeşen'de Atmaca Güzellik Yarışması Düzenlendi

Ardeşen'de Atmaca Güzellik Yarışması Düzenlendi

Ardeşen ilçesinde gerçekleştirilen Atmaca Güzellik Yarışmasına ilgi yüksekti. Sertifikalı ve belgeli Atmaca tutkunları kışlama için ayırdıkları Atmacaları güzellik yarışmasına soktu.

Ardeşen'de sertifikalı ve belgeli Atmacacılar kışlama için ayırdıkları Atmacaları podyuma çıkararak Kara, Sarı ve Beyaz irk arasında yarıştırdılar.

 Ardeşen'de yapılan Atmaca Güzellik Yarışmasına Kemalpaşa, Hopa, Arhavi, Fındıklı, Rize, Çayeli, Pazar ve ev sahibi Ardeşen'den katılan Atmacalar üç kategoride duruş, tük yazısı, tüy rengi ve büyüklüklerine göre jüri tarafından oylanarak en yüksek puan alan atmaca birinci seçildi.

Ardeşen'de Cemil Koçoğlu, Selçuk Kocabaş, Engin Öztürk, Alper Eksilmez, Muhammet Bayraktutan ve İmdat Alçiek tarafından tertip edilen Hamsi şöleni ve sertifikalı atmacaciların kışlama için kendilerine ayırdıkları Atmacalar arasında yapılan güzellik yarışmasına, Ali Riza Koçer, Turan Eskiçırak, İbrahim Kutanis, Ayhan Çakıroğlu, Ahmet Aydınlıkoğlu, İrfan Ergüven, Tayfun Barsbay, Ahmet Özdemir ve Belediye Başkanı Avni Kahya jürilik yaptı.

Podyuma çıkan Atmacalar önce ilk üçe girmek için birbirleriyle yarıştı ve ardından Kara, Sarı ve Beyaz ırk 2019 birincisi Atmacalar seçildi.

Hamsi şöleni ve Sertifikalı Atmacacıların kışlama için kendilerine ayırdıkları Atmacalar arasında yapılan  Güzellik yarışması ödül ve plaket töreniyle son buldu.