|


|


|

Ardeşen Belediyesi TSE Standartlarında Hizmet Verecek

Ardeşen Belediyesi TSE Standartlarında Hizmet Verecek

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ile görüşen Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya tüm çalışanların TSE 9001 Standartlarına alınması adına önemli bir girişimde bulundu.

Belediyelerin toplumun ihtiyaçlarını karşılayabilmek, yaşam kalitesini artırmak ve mükemmeli aramak için sürekli kendilerini geliştirme sürecinde olması gerektiğini belirten Başkan Kahya bu kapsamda Ardeşen Belediyesinin Türk Standardları Enstitüsü (TSE) 9001 belgesi alması adına 5 günlük eğitim semineri başlattı.

 

 Ardeşen Belediyesinin hizmet standartlarının en üst seviyede ve TSE kalitesinde verilmesi adına tüm birim amirlerinin katıldığı ve TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim sistemi temel eğitim hakkında KYS Baş Tetkikçisi ve Eğitmeni K. Yaşar Efendioğlu’nın vereceği 5 günlük seminer sonrasında Ardeşen Belediyesinde bünyesindeki hizmetler denetlenebilecek ve standartlara uygunluğu sorgulanabilecek.

 

Şehirlerde nüfus yoğunluğunun kent merkezlerinde yoğunlaşması ve belediyelerin vatandaşların refahını artırmak için daha fazla çalışması gibi nedenlerden dolayı yerel yönetimlerin iş yükünün arttığı aşikar dır.

Kaliteye yönelik sistemlerin hayata geçirilmesi ve belgelenmesi anlamında ülkedeki öncü belediyelerden birisi olma yönünde atılan önemli bir adım olan eğitim seminerinde;  Belediye hizmetleri kapsamında Kalite Yönetim Sistemi, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, Vatandaş Memnuniyeti Yönetim Sistemi, Halkla İlişkiler, Basın Medya, İmar, Fen işleri, Park Bahçe ve çevre düzenlemesi, zabıta gibi birçok birim TSE 9001 belgesi alabilmesi için ders görecek.

 

 

 

 

 

Tasarım designed by OfisMedya