|


|


|

Ardeşen Belediyesi Tekvando Branşında Rize İl Birincisi Oldu

Ardeşen Belediyesi Tekvando Branşında Rize İl Birincisi Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı Okullar arası Tekvando İl seçmelerine katılan Ardeşen Belediye Spor Kulübü Tekvando sporcuları, Rize İl Birincisi olarak bölgeyi Bartın ve Bingöl’deki turnuvalarda temsil etme hakkı kazandı.

 

Rize’de yapılan seçmelere katılan Ardeşen Belediyesi Tekvando ekibi seçmeler sonunda Gençler, Yıldızlar kadın ve erkekte çeşitli kilolarda il birincisi oldu.

Ardeşen Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde Tekvando Antrenörü Yaşar Azaklı’nın öğrencileri adeta, Rize’de madalya bırakmadı.

Konu ile ilgili Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya’yı makamında ziyaret eden Antrenör ve sporcular Türkiye genelinde yapılacak olan karşılaşmalar içinde birincilik sözü verdi.

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya elde edilen başarı sonrası şunları kaydetti; “Milli Eğitim Bakanlığı Okullar arası Tekvando İl seçmelerinde Ardeşen Belediye Spor Kulübü sporcularımız Rize İl Birincisi olarak bölgemizi temsilen Bartın ve Bingöl’deki turnuvalara gitmeye hak kazandılar.

Bu doğrultudan Gençlerde 46kg Aslıhan LİMON 1., 55kg Sebahat ÖNÇIRAK 1., 63kg Gökçe KULECİ 1., Genç Erkeklerde 68kg Yusuf Şükrü KESER 1.,78KG Hakkı YENİÇIRK 1., Yıldız Bayanlarda 41kg Şueda EFENDİOĞLU 1., 55kg Asli YILDIZ 1., Yıldız Erkeklerde 37kg Emircan FİNCAN 1., 57kg Abdullah GÜLTEKİN 1., 65kg Kadir KASAP 1., 41kg Muhammet Alan 1. Olurken yine kendi kilolarında 4 İkincilik ve 5 üçüncülük alan sporcularımız İlimizi ve İlçemizi Bartın ve Bingöl’deki turnuvalarda temsil edeceklerdir.

Elde edilen bu üstün başarıdan dolayı Kulüp Antrenörümüz Yaşar AZAKLI ve tüm sporcularımızı bir kez daha cani gönülden kutlar başarılarının katlanarak artmasını dilerim.” Diye konuştu.

 

 

Tasarım designed by OfisMedya