Salı
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
18°C | 23°C
Çarşamba
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
18°C | 23°C
Perşembe
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
18°C | 24°C

Ünlü Spor Yorumcuları Ardeşende

Ünlü Spor Yorumcuları Ardeşende

RİBİAD ve Ardeşen Belediyesinin katkılarıyla ünlü spor yorumcuları Hayri Ülgen ve Can Çobanoğlu Kanuni Anadolu Lisesi konferans salonunda Ardeşen'de Sporda Hedefler Konulu lise öğrencilerine yönelik panel verdi.

Ardeşen ilçesinde spora verilen desteği pekiştirme adına düzenlenen panele katılan ünlü spor yorumcuları kendi hayatlarından başarı hikayeleri paylaşırken, öğrencilerden gelen soruları da büyük bir içtenlikle cevapladılar.

Panele Ardeşen Kaymakamı Emrah yılmaz, Belediye Başkanı Hakan Gültekin, RİBİAD Başkanı Erol Aykut, RİBİAD Proje Genel Koordinatörü Arif Ekşi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, İlçe Gençlik ve spor müdürü Ali Osman Önçırak, Kanuni Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ahmet Okumuş, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

Ardeşen'de Sporda Hedefler Konulu panelde açılış konuşmasını Okul Müdürü Ahmet Okumuş yaparken sırasıyla RİBİAD Başkanı Erol Aykut, Belediye Başkanı Hakan Gültekin ve İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından ünlü spor yorumcuları Hayri Ülgen ve Can Çobanoğlu öğrenciler için düzenlenen panelde konuştu.

Hayri Ülgen Kimdir.

Baba Hayri lakaplı Ünlü spor yorumcusu ve Takvim Gazetesi baş spor yazarı Hayri Ülgen, Hayalimde her zaman çok iyi bir futbolcu olmak vardı diyerek söze başladı. Ülgen; Bu hayalle İstanbul'a kaçıp bir yandan çalışıp bir yandan kulüplerin seçmelerine hazırlandı ve İstanbulspor seçmelerini kazanarak futbol hayatına ilk resmi adımını attı ve Milli Takıma kadar yükseldi. Futbolculuk ve antrenörlükte hep en üst noktalara ulaşan Hayri Ülgen 4 yıl gol krallığı unvanını alarak hafızalarımızda Hayri Baba olarak yer etti.

Can Çobanoğlu Kimdir.

1956 Sakarya doğumlu olan Can Çobanoğlu, 18 senelik spor yaşamında 40 kez voleybol milli Takımı’nda görev aldı. Milliyet Gazetesi’nde kısa süre spor yazarlığı yaptı. Küçük ve orta ölçekli ithalat ve ihracatçıları Türkiye ihracatçılar derneği (tider) adı altında kurduğu dernek çatısı altında topladı ve derneğin kurucu başkanlığını yaptı. Genç yönetici ve iş adamları derneği kurucularından ve yönetim kurulu üyeliği yapmış olan Çobanoğlu, ihracat, turizm ve borsa şirketleri kurucusu ve yöneticisi olarak iş hayatına devam ederken, sporun içinde bulundu. 1996 yılında futbol federasyonu dış ilişkiler kurulu üyeliğinden başlayan süreçte sırasıyla: a milli takım idari yardımcılık, a milli takım menajerliği ve milli takımlar departman sorumluluğu ve menajerliği görevlerinde bulundu.

 

Tasarım designed by OfisMedya