Pazar
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
22°C | 29°C
Pazartesi
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
22°C | 29°C
Salı
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
22°C | 29°C

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Ardeşen'de Toplandı

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Ardeşen'de Toplandı

Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin toplantıları 3 gün boyunca Rize’de yapıldı. 25-26 Ağustos’ta Rize’de yapılan toplantıların 3.sü Rize’nin Ardeşen ilçesinde yapıldı. Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin ve Ardeşen Kent Konseyi Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantı Ardeşen Belediyesi Sahil Çay Bahçesi’nde gerçekleştirildi.

 

Türkiye ve Rize Kent Konseyleri Birlikleri’nin ortaklaşa düzenlediği toplantıya Ordu, Trabzon, Gümüşhane, Erzurum, Elazığ, Çanakkale, Kahramanmaraş, Adana, Eskişehir, Sivas, Gaziantep, Giresun il ve ilçelerinden konsey başkanları ve genel sekreterleri katıldı.

 

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Başkanı Necati Binici, başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ederken Rize Kent Konseyi Başkanı Sadullah Köse, Ardeşen Kent Konseyi Başkanı Ayşe Er ve Ardeşen Kent Konseyi Genel Sekreteri Arzu Gültekin’e rozet taktı.

 

Karadeniz’e ve Rize’ye duyduğu hayranlıklarını dile getiren Necati Binici, “Böyle güzel bir doğa ve misafirperver insanların bulunduğu Rize’de yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum ve bu ayrıcalığı yaşayan siz değerli dostlarımızın da çok şanslı olduğuna inanıyorum. Evet, Rize hem doğası hem insanı hem de ülkeye yön veren önemli şahsiyetlerin yetiştiği bir memleket. Böyle bir memlekette Kent Konseylerinin var olması da bizleri sevindiriyor. Rize Kent Konseyi Başkanı Sadullah Köse ve Ardeşen Kent Konseyi Derneği Başkanı Ayşe Er’in çalışmalarını yakinen takip ediyorum ve takdir ediyorum. Bu vesileyle ev sahipliklerinden dolayı Ardeşen Belediye Başkanı Sayın Hakan Gültekin’e şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

 

Ardeşen Kent Konseyi Derneği Başkanı Ayşe Er, burada yaptığı açıklamada “Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen çok değerli misafirlerimizi ağırlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Kent Konseyleri Derneği bulundukları il ve ilçelerin daha yaşanılabilir olması için gerekli tüm çalışmaların alt yapısının oluşturulmasına önemli katkılar sunuyor. Bizler de Ardeşen’imizin sosyo-kültürel olmak üzere birçok alanda gelişmesi kapsamında ilçenin tanıtılmasına çok ciddi katkılarımızın olduğunu düşünüyorum. Bu çalışmalarımızın başta hemşerilerimiz olmak üzere çevre illerdeki dernekler tarafından takip edilip takdir görmesi bizleri gururlandırıyor. Ben başta Türkiye kent Konseyleri Birliği Başkanı Necati Binici olmak üzere 12 il ve ilçelerinden gelen değerli misafirlerimize ziyaretlerinden ötürü çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

 

 

Tasarım designed by OfisMedya