Çarşamba
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
15°C | 24°C
Perşembe
Çok Bulutlu
15°C | 24°C
Cuma
Hafif Sağanak Yağışlı
15°C | 26°C

Siverek’ten Ardeşen’e Gönül Köprüsü Kuruldu

Siverek’ten Ardeşen’e Gönül Köprüsü Kuruldu

Daha önce Urfa Siverek’ten hiç çıkmamış ve başarılı olan öğrencilere yönelik düzenlenen ödül niteliğindeki 5 günlük gezi programını tertipleyen Ardeşen Belediyesi 17 öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan toplam 26 kişiye Rize, Trabzon, Ayder ve Ardeşen gezisi düzenledir.

Mihmandarlığını Almanya’da gazetecilik yapan Tülay Demircan Koyuncu’nun yaptığı projede Siverek’li başarılı ve kimsesiz öğrencilerin Üniversite sınavı öncesi moral motivasyonlarının arttırılması ve bu öğrencilere yardım eli uzatılması noktasında yapılan çalışmaya Ardeşen Belediyesi el uzatarak bu güzel organizasyonu sırtlandı.

Proje kapsamına 14 kız 3 erkek öğrenci ve 6 öğretmenin bulunduğu kafile 5 gün boyunca bölgede misafir edilerek, Ayder, Trabzon Uzun Göl, Rize Kalesi, Rize Valilik, Rize Belediyesi, Ardeşen Kaymakamlığı, Ardeşen Belediyesi ve bölgenin tarihi yerleri gezildi.

 

Başkan Gültekin Siverek projesi için şunları söyledi; “Daha önce Urfa Siverek’ten dışarıya adımını hiç atmamış ve geleceğe umutla bakan başarılı öğrencimizi ve beraberindeki heyeti ilçemizde ağırladık. Düzenlediğimiz etkinlik kapsamında, Siverek’ten gelen misafirlerimize 5 gün boyunca, Doğu Karadeniz’in örf ve adetlerini, yöresel yemeklerini ve güzel doğasını, her daim güler yüzlü Karadeniz İnsanının misafir perverliğiyle göstermeye çalıştık. Başarılı ve özellikle gönül bağı noktasında sevgiye muhtaç olan bu öğrencilerimizle bizleri bir araya getiren Projenin mihmandarlığını yapan, Tülay DEMİRCAN KOYUNCU hanımefendiye teşekkür ederim.” Diye konuştu.

 

Tasarım designed by OfisMedya