Salı
Hafif Yağmur
6°C | 12°C
Çarşamba
Parçalı Bulutlu
6°C | 15°C
Perşembe
Parçalı Bulutlu
6°C | 16°C

Onlar Ardeşen’in Gururu Oldu

Onlar Ardeşen’in Gururu Oldu

Ardeşen İmam Hatip Orta Okulu Rize genelinde yapılan Kur’an-i Kerim’i güzel okuma yarışmasında, Peygamberimize Mektup adlı Yarışması, 3000m Kros yarışları, Yıldız Erkekler Futsal ve İl Satranç İl Turnuvalarında birçok derece alarak ilçenin gururu oldu.

 

2017-2018 eğitim öğretim yılı 1. Dönem etkinlikleri kapsamında Rize genelinde yapılan birçok yarışmada dereceler alam Ardeşen İmam Hatip Orta Okulu 22 öğrenciye Ardeşen Belediyesi tarafından bir etkinlik tertiplenerek ödüllendirildiler.

Ardeşen Belediyesi Yöresel Yemekler Sofrasında düzenlenen etkinliğe ilçe kaymakamı, İlçe Belediye Başkanı, ilçe milli eğitim müdürü, ARİMDER Başkanı, okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program sonrası Kaymakam Emrah yılmaz ve Belediye Başkanı Hakan Gültekin tarafından başarılı öğrencilere ve o öğrencileri yetiştiren öğretmenlere hediye verildi.

 

 

Başkan Gültekin etkinlik sonrası şu açıklamayı yaptı. “Eğitim sadece akademik başarıları odaklı olmamalıdır. Buna en güzel örneği veren okullarımızdan biri olan Ardeşen İmam Hatip Ortaokulumuz, Rize il genelinde yapılan Kur’an-i Kerim’i güzel okuma yarışmasında İl 1’ciliği ve 2’ciliği, Peygamberimize Mektup adlı Yarışmasında İl 3’cülüğü, 3000m Kros yarışlarında takım olarak İl 3’cülüğü, Yıldız Erkekler Futsal Turnuvasında takım olarak İl 1’ciliği ve Satranç Turnuvasında İl 1’ciliği ve İl 3’cülükleri elde etmiştir. Alınan bu başarılardan dolayı öğrencilerimizi ve onları eğiten öğretmenlerimizi cani gönülden kutlarım. Bu anlamda İlçe Kaymakamımız Emrah YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürüm Ali Reşat YAZAR, Belediye Yazı İşleri Müdürüm ve ARİMDER Dernek Başkanım Mecit MORAL’in katılımlarıyla Belediye olarak düzenlediğimiz etkinliğimizde gerek öğrencilerimize gerekse öğretmenlerimize çam sakızı çoban armağanı hediyelerimiz oldu. Allah başarılarınızı daim etsin.” Dedi.

Tasarım designed by OfisMedya