Pazar
Çok Bulutlu
20°C | 26°C
Pazartesi
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
20°C | 26°C
Salı
Çok Bulutlu
20°C | 24°C

Ardeşen Mehter Takımına Moral Yemeği

Ardeşen Mehter Takımına Moral Yemeği

Ardeşen Belediyesi spor kulübü bünyesinde oluşturulan ve Ardeşen Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşturulan Ardeşen Mehter Takımı 19 Mayıs gençlik ve spor bayramı etkinlikleri için hazır.

Ardeşen ilçesinde çok kısa bir zaman zarfında Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin’in direktifleri sonucunda oluşturulan Ardeşen Belediyesi Mehter Takımı ilk sınavına 14 Mayıs Vakıflar haftası kapsamında Belediye Konferans salonunda vermiş idi.

Ardeşen Mehter takımı Şimdi 19 Mayıs’a Hazırlanıyor.

20 gün gibi kısa bir sürede hazırlanan Mehter takımı büyük gösteri için moral topladı. Ardeşen Belediyesinin organizasyonunda moral yemeğinde İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz, İlçe Belediye Başkanı Hakan Gültekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet Ali Sandıkçı’yla bir araya gelen Mehter ekibi 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı gösterisi için motive edildi.

 

Toplantıda söz alan İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz, Ardeşen ilçesinde bu oluşumun hayat bulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle konuştu; Ardeşen ilçemiz sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler noktasında aktif bir ilçe. Bölgeye ait halk oyunlarını hemen hemen her ilçede görmekte iken Mehteran gibi bir oluşumun hele ki bir ilçede örmek çok enderdir. Bu manada bu güzel oluşuma ön ayak olan başta Sn. Belediye Başkanımızı, eğitmenlerimizi ve elbette Ardeşen İmam Hatip Lisemizde eğitimlerini sürdürerek bir yandan da bu anlamlı oluşuma gönül veren çocuklarımızı kutlarım. Diye konuştu.

 

 

 

Adeşen belediye Başkanı HAKAN Gültekin konuşmalarına, Ardeşen Mehter takımına müjde vererek başladı.

Gültekin; Ardeşen Belediyesi Bünyesinde kurulan ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerimizden oluşan Mehter Takımımız hayırlı olsun.  İlçemizin Mehter takımını kısa sürede oluşturduk ve ben isterim ki bu başarılı gençlerimiz hünerlerini ilçe sınırları içinde değil ülke ve ülke dışında da göstersin. Ardeşen Belediyesi Spor kulübü bünyesinde 5 ay önce kurulan Ardeşen Halk oyunları ekibimiz Gençlik spor bünyesinde Rize il geneli yapılan yarışmaya ilk kez katılmalarına rağmen Rize’de il 2.si oldu ve KKTC’de Karadeniz gecelerine davet edildiler. Ardeşen Belediyesi Bünyesinde kurulan ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerimizden oluşan Mehter Takımımız da bizleri ulusal ve uluslar arası arenalarda temsil etsin isteriz. Bu anlamda siz sevgili çocuklara destek için her daim burada hazır olduğumuzu yeniden belirtmek isterim. Diye Konuştu

Konuşmaların ardından Mehter Takımı için hazırlanan hediyeler verildi.

 

Tasarım designed by OfisMedya