Çarşamba
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
15°C | 24°C
Perşembe
Çok Bulutlu
15°C | 24°C
Cuma
Hafif Sağanak Yağışlı
15°C | 26°C

Ardeşen İftarda Bulutu

Ardeşen İftarda Bulutu

Ardeşen Belediyesi Ramazan etkinlikleri çerçevesinde Fatih ilkokulu bahçesinde son üç yıldır kurduğu Ramazan çadırının yanı sıra bu yılda hem iftar çadırı kurdu hem de STK’larla da iftar buluşmalarını aksatmıyor.


Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin son üç yıldır gelenek haline getirdiği Ramazan iftar çadırını kurarak bir ay boyunca 250 kişiye hitap edecek olan iftar çadırında yemek dağıtacak. Öte yandan Belediye Başkanı STK’ları da unutmadı.

 

Ramazan Ayı boyunca Din Görevlileri, Muhtarlar, Şehit aileleri ve Gaziler, Öğrenciler, Belediye Çalışanları ve STK’lara iftar programları tertiplemek için kolları sıvadı.

Bu anlamda İlçe Müftülüğüne bağlı din görevlilerine İftar yemeği veren Başkan Gültekin bir sonraki akşam ise Ardeşen Muhtarlar Derneğinin verdiği İftar yemeğine İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz ve İlçe Emniyet Müdürü Bülent Erdoğan2la birlikte katıldı.

 

Başkan Gültekin İftar davetleriyle ilgili şunları söyledi. “Bin Aydan daha hayırlı olan, 11 ayın sultanı Ramazan ayı yağmur yüklü bulutlar gibi gelerek bizleri bereketiyle donattı. Kamerî aylardan olan Ramazan Ayının bize kattığı değerlerden olan birlik ve beraberlik duygularını paylaşarak göstermeliyiz. Bu vesileyle İlçe Müftülüğümüze bağlı camilerimizde görev yapan İmamlarımızla İftar yemeğinde bir araya geldik. Davetimize icabet eden İlçe Müftümüz Mustafa KOÇ başta olmakla birlikte, İlçemizin önde gelen Emekli hocalarıma ve tüm din görevlilerimize teşekkür ederim. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise, cehennemden kurtuluş olan Ramazan Ayı mübarek olsun.”

Başkan Gültekin davet edildiği iftar yemeği içinde şöyle konuştu.”Geleneksel İftar buluşmalarımız devam etmekte. İlçemizin gelişip kalkınması için Belediyemiz ile her daim birlikte uyum içinde çalışan muhtarlarımızla iftarda bir araya geldik. Bu güzel buluşmayı tertip eden İlçe Muhtarlar Dernek Başkanım Engin HASANOĞLU’na, katılımlarından dolayı İlçe Kaymakamım Emrah YILMAZ’a, Belediye Meclis Üyelerime ve muhtarlarımıza teşekkür ederim.”

Tasarım designed by OfisMedya