Çarşamba
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
15°C | 24°C
Perşembe
Çok Bulutlu
15°C | 24°C
Cuma
Hafif Sağanak Yağışlı
15°C | 26°C

Ardeşen’de Satranç Turnuvası

Ardeşen’de Satranç Turnuvası

Türkiye Satranç Federasyonumuz, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Belediyemiz tarafından Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Küçükler, Yıldızlar ve Açık yaş kategorilerinde 146 kişinin katıldığı Satranç turnuvası düzenlendi.

İlçe Belediyesinin finansörlüğünde düzenlenen turnuvaya 146 kişi katıldı. Küçükler, Yıldızlar ve Açık yaş kategorilerinde yarışan satranç tutkunları iki gün boyunca bir birlerini elemek için ter döktüler. Yatılmaların sonucunda alınan sonuçlar şöyle.

Açık yaş kategorisinde:

1: Burak Çakır

2: Sami Delibaş

3: Halis Kahya

Yıldızlar Kategorisinde:

1: Timur Cemil Öztürk

2: Necip Berat Gözüsçık

3: Akif Akgenç

Küçükler Kategorisi:

1: Ahmet Halil Yazıcı

2: Revza Şeker

3: Sadık Furkan Ermiş

Turnuvada derece alan sporculara Hediyeleri İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz, İlçe Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Fındıklı İlçe Özel İdare Müdürü Dursun Yaşaroğlu, Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Ali Osman Önçırak, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Okumuş ve Türkiye Satranç Federasyonu Rize İl Temsilcisi Ersoy Ustaoğlu tarafından verildi.

 

Başkan Gültekin Turnuva ile ilgili şunları kaydetti; Türkiye Satranç Federasyonumuz, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Belediyemiz tarafından Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Küçükler, Yıldızlar ve Açık yaş kategorilerinde düzenlediğimiz Satranç turnuvamızı tamamladık. Bu güzel organizasyona emek veren başta Rize İl Satranç Temsilcimiz Ersoy USTAOĞLU’na, Turnuva Hakemlerimize ve tüm katılımcılara teşekkür ederken ödül ve madalya törenimizde bizlere eşlik eden İlçe Kaymakamım, Fındıklı İlçe Özel İdare Müdürüm, İlçe Spor Müdürüm ve Belediye Meclis Üyeme ayrıca teşekkür ederim. Diye konuştu.

 

 

Tasarım designed by OfisMedya