Cumartesi
Yağışlı
5°C | 10°C
Pazar
Yağışlı
5°C | 7°C
Pazartesi
Yağışlı
5°C | 6°C

Ardeşen’de Orman Haftası Etkinliği

Ardeşen’de Orman Haftası Etkinliği

Ülkemizde 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası dolayısıyla yurt genelinde çeşitli etkinlikler yapılmakta. Bu anlamda Rize’nin Ardeşen ilçesinde İlçe Belediye Başkanlığı ve Ardeşen Orman İşletme Şefliği tarafından ortak bir etkinlik düzenledi.

Ardeşen Belediyesi ve ilçe orman işletme şefliğince Barış mahallesi girişi önünde geçtiğimiz yıl oluşturulan 15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Hatıra Ormanında düzenlenen Fidan dikim programına Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, İlçe Jandarma Komutanı Bin Başı Mustafa Çiçek,  AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Avni Kahya, Ardeşen Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Yıldırtan, MHP Ardeşen İlçe Başkanı Serkan Esirgemez, Ardeşen Mahalle muhtarlar Denek Başkanı Engin Hasanoğlu, Ardeşen Ziraat Odası Başkanı Turan Kabaoğlu, İlçe Orman İşletme Şefi Mustafa Çakmakçı, Daire amirleri ve Alparslan okulu öğrencileri katıldı.

Başkan Hakan Gültekin Orman Haftasıyla ilgili bir açıklama yaptı; “Geleceğe bırakılacak en değerli miraslardan biridir Orman, bunun için mutlak ağaç dikmeliyiz. İlçemiz ve bölgemiz coğrafi özellikler bakımından yeşili bol konumda dahi olsa, bizler doğaya mutlak katkıda bulunmalıyız. Bundan mütevellit 21-26 Mart Orman Haftası gibi özel günleri fırsat bilerek imkân buldukça fidan dikmeliyiz. Bu manada Belediyemiz ve İlçe Orman İşletme Şefliğimiz ortak bir projede buluşarak 15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Hatıra Ormanımıza Alparslan Ortaokulumuz öğrencileriyle birlikte yeni ve kalıcı fidan diktik. Emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ederim.” Diye konuştu.

Tasarım designed by OfisMedya