Pazartesi
Yağışlı
7°C | 12°C
Salı
Çok Bulutlu
7°C | 14°C
Çarşamba
Hafif Yağmur
7°C | 15°C

Ardeşen’de Birincilik Alan Okula Başkan Gültekin’den Jest

Ardeşen’de Birincilik Alan Okula Başkan Gültekin’den Jest

Rize genelinde okullar arası yapılan Taşınabilir Pil Toplama (TAP) yarışmasında ilde 4. İlçede birinci olan Merkez Fatih İlkokuluna Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin Belediye tarafından düzenlenen bir programla ödüllerini dağıttı.

Ardeşen Belediyesi tarafından her yıl ilçe genelinde de düzenlenen sıfır atık kampanyaları çerçevesinde okullara dağıtılan farklı renkler farklı çöpler geri dönüşüm ayrıştırma kutularının teslim töreninde yine geçtiğimiz yıl Taşınabilir Pil Toplama (TAP) yarışması kapsamında ilde 4. İlçede 1. Olan Merkez Fatih İlkokulu 2. Sınıf öğrencilerine, okul müdürü Metin Hacıoğlu ve Sınıf Öğretmeni Hanife Dalbastı Terzi’ye elde edilen bu başarıdan dolayı çeşitli hediyeler verildi.

Yapılan programa Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Meclis Üyeleri Mahmut Özyanık, Saniye Er, Sema Duydu Topaloğlu ve Belediye Çevre Planlama Bölümünden Tuna Köroğlu katıldı.

Okul ziyaretinde, Başkan Gültekin ilk olarak öğretmenler odasında tüm öğretmenlerle bir araya gelerek 2018-2019 Eğitim öğretim yılı kapsamında tüm öğretmenlere başarılar diledi. Ardından 2. Sınıf öğrencileriyle bir araya gelen Başkan Gültekin ve beraberindeki heyet kampanyada başarılı olan öğrencilere hediyelerini dağıttı.

 

Başkan Gültekin düzenledikleri programla ilgili şunları kaydetti; “İsrafı önlemek, kaynakları daha verimli kullanmak, atık miktarını azaltmak ve geri kazanmak amaçlı ilçemizde yürüttüğümüz kampanyalar arasında olan, “Sıfıt Atık Projesi” kapsamında farklı renkler farklı çöpler geri dönüşüm ayrıştırma kutularını ilçemizdeki okullara teslim etmekteyiz.  Öte yandan, Taşınabilir Pil Toplama (TAP) kampanyasında il genelinde yapılan yarışmada İlçe birincisi olan Merkez Fatih İlkokulunu kutlarken, Okul Müdürüm Metin HACIOĞLU, Sınıf Öğretmenimiz Hanife DALBASTI TERZİ ve kampanya sürecinde performanslarıyla ilçede en çok atık pil toplayan ve yarınlara daha temiz bir çevre bırakma adına bu küçük yaşta büyük bir adım atan Merkez Fatih İlkokulu 2. sınıf öğrencimizi elde ettikleri bu başarıdan dolayı tebrik edip ödüllendirdik.” Diye konuştu.

Tasarım designed by OfisMedya