Çarşamba
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
15°C | 24°C
Perşembe
Çok Bulutlu
15°C | 24°C
Cuma
Hafif Sağanak Yağışlı
15°C | 26°C

Ardeşen’de 3x3 Uluslararası Basketbol Şampiyonası

Ardeşen’de 3x3 Uluslararası Basketbol Şampiyonası

Ardeşen Belediyesi’nin düzenlediği geleneksel ‘Streetball Sokak Basketbolu turnuvasının dördüncüsü 7-8-9 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacakArdeşen Belediyesi başta gençlere sahip çıkmak ve vatandaşlara yönelik sosyal ve sportif etkinliklere yönelik çalışmalara devam etmekte.

 

Özellikle sportif faaliyet konusunda önemli çalışmalar içerisinde olan Ardeşen Belediyesi Spor Kulübü, bünyesinde Tekvando, Kick Boxs, Rafting, Hentbol, Voleybol, Satranç, Halk Oyunları, Mehteran ve Basketbol gibi birçok branç açan ve bu branşlarla ilgili her yıl farklı aktiviteler yapan Belediye bu yıl 4. Uluslararası düzenleyeceği 12 bin TL’yi bulan para ödüllü Sokak Basketbol turnuvasına hazırlanıyor.

 

Öte yandan turnuva başvuruları için; Takımlar 15 Haziran tarihinden itibaren Ardeşen Belediyesinin Resmi internet sayfasından ve Belediye 'Beyaz Masa' bürosundan gerçekleştirilebilecek. Ayrıca seyirci konusunda da halkımızın desteğini bekliyoruz” dedi.

 

Organizasyon koordinatörü Salih Navdar; Bu yıl yapılacak olan 4. Uluslararası turnuvaya Türkiye’nin birçok yerinden takımlar çeşitli üniversitelerden, Gürcistan ve Azerbaycan’dan da takımlar katılacak.  Geçtiğimiz yıl 87 takım ve 350 inin üzerinde sporcu ve teknik heyet katılırken organizasyonu 30 ün üzerinde hakem sevk ve idare etti.  Bu yıl katılımı toplamda 100 takım olarak beklemekteyiz. Bu güzel organizasyon için başta Ardeşen Belediye Başkanımız Hakan Gültekin Beye teşekkürü bir borç bilirim. Ayrıca Sn. Bakanımız Osman Aşkın Bak beyefendi de geçen yıl olduğu gibi bu yılda etkinliğimize katılarak bizleri onurlandıracaktır diye düşünmekteyiz. Şeklinde konuştu.

 

 

 

Tasarım designed by OfisMedya