Pazartesi
Yağışlı
7°C | 12°C
Salı
Çok Bulutlu
7°C | 14°C
Çarşamba
Hafif Yağmur
7°C | 15°C

Ardeşen Belediyesinden, ABD’ye Tepki Niteliğinde Karar

Ardeşen Belediyesinden, ABD’ye Tepki Niteliğinde Karar

ABD’nin ülkemize dayatma niteliğindeki yaptırımlarına karşı sesiz kalmayan Ardeşen Belediyesi ABD ve uzantısı İsrail’e karşı Coca Cola ürünlerine boykot uyguladı. Belediye Başkanı Hakan Gültekin; süreç içinde Coca Cola ürünleri satan firma ve uzantısı olan diğer tüm firmalardan ürün alınmayacağını açıkladı.

 ABD dünyanın gözü önünde keyfi kararlarını istediği ülkeye dayatma ile yaptırmaya çalışırken bu olaya yüreklilikte tepki veren bir Belediye ABD ve uzantısı İsrail ürünlerinin kendi tesislerinde satmama ve bu ülkelere dolaylı yollardan bağlı firmaların ürünlerini de satmama kararı aldı.

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin ABD’nin Türkiye’ye yaptırım uygulama kararını proteste etme ve tepkilerini dile getirme adına, Belediye olarak ABD ve uzantısı İsrail menşeli hiçbir ürünün Belediyeye ait tesislerinde satılmayacağını duyurdu.

        Başkan Gültekin; “ABD’nin Ülkemize uygulamaya çalıştığı yaptırımlara tepki gösterme adına, Belediye olarak tesislerimizde ABD uzantısı İsrail ürünlerinin girişini yasakladık. İlk etapta Coca Cola ve bu serideki ürünlerin satışını durdurduk. Süreç içinde de bu firmadan ve uzantılarındaki diğer firmalardan yiyecek ve içecek satın almayacağız. Tüm tesislerimizde hali hazırda zaten satılan yerli içecek ve yiyeceklere ağırlık vereceğiz. Biz Belediye olarak, bugün itibariyle sosyal tesislerimizde ABD ve uzantısı İsrail ürünleri almıyoruz. Toplum olarak hepimiz aldığımız ürünlere dikkat etmemiz gerekir. Diye konuştu.

 

 

 

 


Tasarım designed by OfisMedya